Wisła Kraków nie bez kłopotów sięgnęła po pełną pulę w boju 35. kolejki Lotto Ekstraklasy, pozostawiając w pokonanym polu kielecką Koronę. Po zakończeniu meczu radości z wygranej swojego zespołu nie krył szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.

Pietrzak będzie pauzować w meczu z Arką

– Cieszę się ze zwycięstwa, bo wywalczyliśmy je w trudnych okolicznościach. Piątkowy mecz nie był w naszym wykonaniu efektowny, nie stworzyliśmy wielu szans bramkowych, ale to pokłosie naszej sytuacji kadrowej – przekonywał Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę Wisły.

– Jestem jednak bardzo zadowolony z tego, co zaprezentowali zawodnicy, którzy w Ekstraklasie pokazywali się w mniejszym wymiarze czasowym. To dla nich cenne doświadczenie, kolejny krok do rozwoju, co bardzo mnie cieszy. Kluczowe są trzy punkty, które zostały u nas w domu i to bardzo ważny aspekt, także pod kątem budowy zespołu na nowy sezon – kontynuował opiekun krakowian.

W tabeli polskiej ekstraklasy Wisła plasuje się na dziewiątej pozycji, mając 49 punktów na koncie. Dziesiątą w klasyfikacji Koronę ekipa z Grodu Kraka wyprzedza o pięć „oczek”.