W ostatnim meczu 22. kolejki polskiej ekstraklasy krakowska Wisła przed własna publicznością zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. „Biała Gwiazda” przystąpi do swojej potyczki, chcąc zrehabilitować się za porażkę z Górnikiem Zabrze.

Wisła Kraków vs Śląsk Wrocław. Zapowiedź, typy, kursy

Na wstępie niedzielnej konferencji prasowej opiekun Wisły wrócił pamięcią do meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy. – W ciągu tego mikrocyklu mieliśmy czas na korektę i poprawę tego, co nie funkcjonowało. Rozłożyliśmy to spotkanie na czynniki pierwsze i jesteśmy świadomi, że był to nasz słabszy występ, ale takie spotkania też się zdarzają – rzekł Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę klubu z Miasta Królów.

– Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie i mówię to na podstawie badań, które przeprowadzaliśmy. Zdajemy sobie sprawę, ze każdy mecz jest inny, pokazały to choćby mecze tych  dwóch kolejek tego roku, gdzie faworytom na papierze zdarzało się przegrywać. Każdy kolejny mecz to nowa bitwa o to, by dopisać sobie punkty – dodał szkoleniowiec wiślaków.

Opiekun przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski zabrał tez głos na temat potyczki z teamem z Dolnego Śląska.

– Śląsk nie będzie łatwym rywalem, co pokazuje jego ostatnie spotkanie z Zagłębiem czy nasze zwycięstwo odniesione we Wrocławiu, który zagrał jednak bardzo dobre spotkanie. Pamiętamy, że to nie był łatwy przeciwnik – zaznaczył Stolarczyk.