Wisła Kraków w sobotnim meczu ligowym z Górnikiem Zabrze wygrała 3:0, odnosząc swoje drugie z rzędu zwycięstwo w polskiej ekstraklasie. Po zakończeniu tej potyczki pod wrażeniem postawy swoich podopiecznych był szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.

Kostal show w Krakowie. Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:0

– Nie ma co ukrywać, że jestem zadowolony z tego rezultatu i tego, jak zaprezentowali się moi zawodnicy. Górnik dobrze wszedł w mecz i starał się nas zepchnąć do defensywy – po chwili zespół opanował sytuację i stworzył swoje okazje, w których zdobył dwie bramki – mówił Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę Wisły.

– Był to mecz otwarty i obie drużyny mogły strzelić gole. Jestem pod wrażeniem gry moich podopiecznych – mecz ten był naprawdę intensywny. Cieszę się, że kibice przyszli tak licznie i nas ponieśli, a w momentach w których potrzebowaliśmy wsparcia, stanowili o naszej sile – uzupełnił szkoleniowiec krakowskiej ekipy.

Wisła po rozegraniu sześciu kolejek ligowych ma na swoim koncie 11 punktów. W kolejnej serii gier ekipa z Grodu Kraka zmierzy się w delegacji ze Śląskiem Wrocław.