Bezbramkowym remisem zakończył się bój drugiej kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk mierzyła się z Wisłą Kraków. Szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” pozwolił sobie w kilku słowach ocenić występ swojej drużyny.

Media: Chuca blisko transferu do Wisły

– Jeden punkt zdobyty na wyjeździe to pozytyw, choć nie będę ukrywał, że chcieliśmy dzisiaj zainkasować komplet oczek. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Lechia jest dobrze zorganizowanym zespołem i trudno jej strzelić gola – mówił Maciej Stolarczyk na pomeczowej konferencji prasowej cytowany przez oficjalną stronę Wisły.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że będą rotacje w składzie Lechii, gdyż w pierwszym spotkaniu przeciwko ŁKS-owi skład personalny także był inny niż w meczu pucharowym. Braliśmy ten scenariusz pod uwagę, ale jeszcze raz powtórzę – niewiele przeciwnik się zmienił pod kątem organizacji gry, to było kluczowe – kontynuował trener „Białej Gwiazdy”.

– Mieliśmy swój plan, swoje założenia i według tego trenowaliśmy i przygotowywaliśmy się. Nie dał nam on zwycięstwa, ale sumarycznie mój zespół zagrał niezłe spotkanie – skwitował Stolarczyk.

Po dwóch rozegranych spotkaniach ligowych na koncie krakowian jest jeden punkty. W ramach trzeciej serii gier Wisła na swoim stadionie zmierzy się z Górnikiem Zabrze, a mecz ten zaplanowany jest na 5 sierpnia na godzinę 18:00.