Od zremisowanego przez krakowską Wisłę starcia ze Śląskiem Wrocław dużo się zmieniło w szeregach teamu ze stolicy Małopolski. Między innymi został przedłużony kontrakt Macieja Stolarczyka z klubem. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej trener „Białej Gwiazdy” zabrał głos w tej sprawie, odnosząc się również do piątkowej potyczki z Górnikiem Zabrze.

Burliga i Wojtkowski gotowi na Górnik [sytuacja kadrowa]

– Od ostatniego meczu trochę się wydarzyło. Przedłużyłem z klubem kontrakt z czego bardzo się cieszę. Daje nam to spokojną możliwość budowania drużyny na kolejny sezon – mówił Stolarczyk w trakcie czwartkowego spotkania z przedstawicielami mediów.

Wiślacy w piątek zmierzą się z rozpędzoną ekipą Marcina Brosza. Szkoleniowiec krakowian w samych pochlebnych słowach wypowiadał się na temat najbliższego rywala Wisły.

– Górnik ma swoje argumenty, gra naprawdę otwartą, ofensywną piłkę. My jedziemy do Zabrza zagrać swoje i mam nadzieję, że będzie to dobre widowisko dla wszystkich kibiców – mówił opiekun Wisły.

– Zarówno dla młodszych jak i starszych zawodników ostatni okres był bardzo intensywny. Grabo i Hoyo grali częściej w zespole juniorów, ale po takim ekstraklasowym przetarciu są w pełni gotowi do gry – kontynuował Stolarczyk.

W boju z WKS-em asystę zanotował Paweł Brożek, spędzając na boisku nieco ponad godzinę. Doświadczony napastnik „Białej Gwiazdy” zdaniem trener krakowian będzie gotowy na bój z zabrzanami. – Paweł co prawda nie przepracował w pełni okresu przygotowawczego, ale w ostatnich meczach pokazał swoje doświadczenie i w piątek również będzie gotowy do gry – skwitował 47-latek urodzony w Słupsku.