Wisła Kraków w czwartkowy wieczór powalczy w boju z Zagłębiem Sosnowiec w ramach 32. kolejki polskiej ekstraklasy o to, aby zakończyć serię meczów bez zwycięstwa. Szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” w trakcie środowej konferencji prasowej stwierdził, że drużyna po porażce z Wisłą Płock skupiła się przede wszystkim na regeneracji.

Zagłębie Sosnowiec vs Wisła Kraków. Zapowiedź, typy, kursy

– Niewiele czasu minęło od ostatniego spotkania, więc te przygotowania były specyficzne. Bardziej zajmowaliśmy się regeneracją i analizą tego, co się stało w ostatnim meczu oraz korektą ewentualnych rzeczy, które chcemy zmienić w najbliższym spotkaniu – mówił Maciej Stolarczyk w trakcie spotkania z dziennikarzami.

– Jest kilka czynników, które nas motywują. Chcielibyśmy zająć pierwsze miejsce w tej grupie – to główny czynnik motywujący – dodał trener wiślaków.

– Bardzo istotne jest też potwierdzenie dyspozycji z wielu meczów rundy zasadniczej oraz indywidualnych umiejętności zawodników. Innym ważnym czynnikiem motywującym są też kibice, którzy obdarzyli zaufaniem klub i przede wszystkim drużynę – skwitował opiekun „Białej Gwiazdy”.

Dodajmy, że pierwszy gwizdek sędziego w boju Zagłębie – Wisła zaplanowany jest na godzinę 20:30. Transmisję z meczu będzie można śledzić na antenie Canal+ Sport.