Po trzech latach przerwy Łukasz Burliga znów jest zawodnikiem krakowskiej Wisły. W rozmowie z klubową telewizją 30-latek nie ukrywał, że chce być mocnym punktem „Białej Gwiazdy”.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Górnikiem Zabrze

– Cieszę się, że jestem znów w Wiśle. Teraz czekam na swój pierwszy mecz po powrocie. Wierzę, że będzie mi dane zagrać już w spotkaniu z Górnikiem Zabrze – mówił Burliga w rozmowie z klubową telewizją.

– Po to przyszedłem do Wisły, aby grać jak najwięcej. Wiem, że jest rywalizacji, więc pozostaje mi na treningach udowadniać, że będę przydatny dla drużyny – dodał zawodnik Wisły.

Fizycznie jestem przygotowany tak, jak przy swoim pierwszym pobycie w klubie. Nabrałem jednak doświadczenia, mając już ponad 200 występów w Ekstraklasie, mając też na swoim koncie występy w europejskich pucharach – kontynuował piłkarz.

– Chcielibyśmy spokojnie wywalczyć miejsce w pierwszej ósemce. Jeśli to się uda, to będziemy myśleć, co dalej. Jestem przekonany, że jeśli wszyscy będą zdrowi, to stać nas na dobry wynik – skwitował Burliga.

Przypomnijmy, że urodzony w Suchej Beskidzkiej zawodnik ma na swoim koncie 118 meczów w koszulce Wisły, w których strzelił 10 goli.