Jak informuje portal Sport.lovekrakow.pl władze krakowskiej Wisły odwołają się od żółtej kartki Carlitosa, którą Hiszpan zobaczył w środowym boju z Zagłębiem Lubin w ramach 35. kolejki polskiej ekstraklasy. Na dzisiaj Carlos Lopez jest wykluczony z gry w meczu z Lechem Poznań.

Boguski w jedenastce 35. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Przypomnijmy, że najskuteczniejszy zawodnik „Białej Gwiazdy” został ukarany przez sędziego Dominika Sulikowskiego za niebezpieczny atak na bramkarza rywali. Na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, że sytuacja była jednoznaczna, ale sternicy Wisły chcą udowodnić, że Carlitos nie chciał wyrządzić krzywdy swojemu przeciwnikowi.

Zdaniem przedstawicieli krakowskiego klubu Carlos Lopez po prostu poślizgnął się na mokrej murawie, co poskutkowało tym, że wpadł na golkipera rywali. Ponadto zdaniem sterników Wisły, gdyby sędzia odgwizdał przewinienie na Jesusie Imazie, które miało miejsce chwilę wcześniej, to najpewniej w ogóle nie doszłoby do sytuacji z udziałem Carlitosa.

– Czekamy jeszcze na oficjalny protokół sędziego, bo do niego musimy się odnieść w odwołaniu – powiedział dyrektor wykonawczy „Białej Gwiazdy” Daniel Gołda cytowany przez Sport.lovekrakow.pl.

Warto przypomnieć, że krakowianie już raz w tym roku odwoływali się od kary, która ich zdaniem była niesłuszna. Kilka miesięcy temu czerwoną kartką ukarany został Zoran Arsenić, który według sędziego przyczynił się do upadku Miroslava Radovicia w trakcie potyczki Wisły z Legią Legią Warszawa. Jak pokazały telewizyjne powtórki Serb z polskim paszportem zaprezentował umiejętności teatralne, ale Komisja Ligi nie zdecydowała się na zmianę decyzji.

Opracował ŁP