Nie udało się zdobyć punktów w niedzielnym hicie Lotto Ekstraklasy. Wisła w wyjazdowym meczu uległa 0:1 Legii Warszawa.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Spotkanie nie ułożyło się po myśli wiślaków. W dziewiątej minucie Załuska zaliczył jeszcze świetną interwencję po strzale Radovicia z kilku metrów, ale dwie minuty później musiał już jednak wyciągać piłkę z siatki po strzale Serba w sytuacji sam na sam.

Wisła próbowała od razu odpowiedzieć, ale precyzyjne uderzenie Boguskiego zza pola karnego zdołał wybronić Malarz. W kolejnych minutach głównym aktorem spotkania był sędzia Paweł Gil, który dawał się nabierać legionistom na faule. W efekcie jednej z tych sytuacji żółtą kartką ukarany został Ivan Gonzalez.

W 34. minucie Wisła ponownie zagroziła bramce Legii. Najpierw dobrą interwencją popisał się Malarz, a dobitka Zachary okazała się minimalnie niecelna. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

Dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie piłka trafiła do siatki po zagraniu Mączyńskiego z rzutu wolnego. Gol nie został jednak uznany, bowiem sędzia uznał, że znajdujący się na spalonym Gonzalez przeszkadzał bramkarzowi Legii.

W kolejnych minutach Wisła utrzymywała się dłużej przy piłce, ale nie potrafiła przedostać się przede defensywę Legii. Gospodarze nastawiali się głównie na bronienie dostępu do własnej bramki i kontrataki. W 75. minucie Legia była blisko zdobycia drugiego gola, ale po strzale Radovicia piłka trafiła w słupek.

W końcówce spotkania Załuska jeszcze raz w tym meczu skutecznie interweniował, broniąc groźne uderzenie Odjidji-Ofoe z rzutu wolnego. Wynik nie uległ zmianie i Wisła wraca z Warszawy bez punktow.

LEGIA WARSZAWA – WISŁA KRAKÓW 1:0 (1:0)
1:0 Miroslav Radović 11 min

żółte kartki: Jędrzejczyk (Legia), Gonzalez, Małecki (Wisła)

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Pazdan, Dąbrowski, Hlousek – Kopczyński, Moulin (90 min – Szymański), Guilherme (87 min – Jodłowiec), Odjidja-Ofoe – Hamalainen (82 min – Nagy), Radović

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Mączyński, Llonch – Boguski (62 min – Videmont), Małecki, Brlek (82 min – Bartosz) – Zachara (61 min – Stilić)