Hiszpański napastnik Carlitos przeszedł w poniedziałek z Legii Warszawa do zespołu Al-Wahda Abu Zabi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To ważna wiadomość również dla Wisły, która przy sprzedaży zawodnika do Legii zagwarantowała sobie procent od kolejnego transferu.

Carlitos do Wisły trafił przed sezonem 2017/18 i od razu sięgnął po koronę król strzelców. Latem 2018 roku został sprzedany do Legii za 450 tysięcy euro, ale w umowie transferowej miał pojawić się zapis, dzięki któremu Wisła miała otrzymać 30 procent kwoty kolejnego transferu pomniejszonej wcześniej o 450 tysięcy euro.

Pierwsze nieoficjalne informacje mówiły, że Carlitos przeniósł się do Emiratów za 3 miliony euro. Wówczas Wisła powinna otrzymać za niego 765 tysięcy euro.

W poniedziałek dziennikarz “Super Express” Piotr Koźmiński poinformował, że ostateczna kwota transferu prawdopodobnie jest niższa i oscyluje w okolicy 2 milionów euro. W takim przypadku Wisła uzyskałaby z tytułu tego transferu około 465 tysięcy euro.

Jaka kwota ostatecznie trafi na konto “Białej Gwiazdy”? Powinniśmy dowiedzieć o tym w najbliższym czasie. Niewykluczone jednak, że ostatecznie będzie ona jeszcze nieco niższa, między innymi ze względu na prowizje menedżerskie. Nie mniej jednak, każdy dodatkowy zastrzyk gotówki, pozwoli na spokojniejsze patrzenie w najbliższą przyszłość.

29-letni Carlitos, w ciągu dwóch lat występów w Polsce, rozegrał na boiskach PKO Ekstraklasy 72 spotkania i zdobył 40 bramek.