Bez punktów wróci Wisła z meczu przedostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy w Poznaniu. Podopieczni Kiko Gonzaleza przegrali z Lechem 1:2, choć do ostatnich sekund walczyli o punkty.

RELACJA “MINUTA PO MINUCIE” PROWADZONA BYŁA TUTAJ >>

Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Poznaniu, gdzie miejscowy Lech pokonał 2:1 Wisłę Kraków. Biała Gwiazda mimo porażki pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Przy odrobinie szczęścia mogła się pokusić nawet o wygraną.

Pierwszą groźniejszą sytuację w szóstej minucie stworzyli podopieczni Kiko Ramireza. Z prawej strony pola karnego uderzał Małecki, ale na posterunku był Putnocky. Tymczasem trzy minuty później na prowadzenie wyszedł Kolejorz. Mający dużo miejsca Majewski zdecydował się na uderzenie z dystansu i piłka wylądowała w bramce Wisły tuż przy słupku.

Wisła szukała okazji do odpowiedzi, ale bardzo dobrze z atakami gości radziła sobie defensywa Lecha. W 21. minucie drużyna Nenada Bjelicy zdobyła drugiego gola. Zbyt krótkie podanie Głowackiego do Załuski wykorzystał Makuszewski, który przejął piłkę, minął bramkarza i uderzył do pustej bramki.

Wiślacy nadzieje na uzyskanie korzystnego wyniku odzyskali w 27. minucie. Wówczas nieporozumienie w defensywie Kolejorza wykorzystał Boguski, który skierował piłkę do pustej bramki. Dziesięć minut później Boguski powinien doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam po kolejnym błędzie w defensywie rywali. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Wisła konsekwentnie szukała swoich okazji. Lech zadowolony z prowadzenia nieco się cofnął, starając się kontrolować wydarzenia na boisku. W 73. minucie Wisła była bardzo blisko wyrównania, jednak piłka po strzale Stilicia z rzutu wolnego z 17 metrów trafiła w słupek.

Wisła grała do końca. W doliczonym czasie gry piłka po raz drugi trafiła w słupek, tym razem po strzale Boguskiego z bardzo ostrego kąta.

LECH POZNAŃ – WISŁA KRAKÓW 2:1 (2:1)
1:0 Radosław Majewski 9 min
2:0 Maciej Makuszewski 21 min
2:1 Rafał Boguski 27 min

żółte kartki: Kędziora – Spicić, Bartkowski, Głowacki, Gonzalez

Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz (46 min – Nielsen), Kostewycz – Gajos (58 min – Trałka), Tetteh – Makuszewski, Majewski, Jevtić – Kownacki (78 min – Robak)

Wisła: Załuska – Bartkowski, Gonzalez, Głowacki, Spicić – Uryga (63 min – Stilić) – Boguski, Brlek, Llonch, Małecki (69 min – Bartosz) – Ondrasek (75 min – Brożek)