Bardzo możliwe, że w dzisiejszym boju przeciwko Śląskowi Wrocław okazję do gry od pierwszej minuty otrzyma wypożyczony do Wisły Kraków zimą Emmanuel Kumah. Klub z Krakowa w umowie zawodnika zawarł możliwość transferu definitywnego.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław, historia meczów

Ghańczyk jest setnym obcokrajowcem w szeregach „Białej Gwiazdy”. Kumah jak na razie zaliczył jeden mecz w Centralnej Lidze Juniorów, potrzebując zaledwie 55 minut na to, aby zdobyć dwie bramki. Tym samym wiślacy w meczu 22. kolejki rozgrywek pokonali 3:0 warszawską Legię. Z kolei w Lotto Ekstraklasie na placu gry pojawił się w trakcie rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec, pojawiając się na boisku w 66. minucie w miejsce Sławomira Peszkę.

Urodzony w Seikwie zawodnik jest wypożyczony do Wisły do końca roku. Trzykrotny młodzieżowy reprezentant Ghany w szeregach krakowian ma wzmocnić rywalizację w środku pola, mogąc grać zarówno jako środkowy pomocnik, jak i ofensywny pomocnik.

Rynkowa wartość Kumaha szacowana jest aktualnie na 50 tysięcy euro. Przypomnijmy, że wypożyczenie zawodnika do Wisły było możliwe dzięki środkom zebranym przez „Socios Wisła”.