11 grudnia miała miejsce rocznica pamiętanego meczu Wisły Kraków z Schalke 04 Gelsenkirchen w ramach Pucharu UEFA, który zakończył się wygraną „Białej Gwiazdy” w delegacji 4:1. Tymczasem TVP Sport pozwoliło sobie przypomnieć to spotkanie, publikując materiał wideo z komentarzem Janusza Basałaja i Adama Nawałki.

Ekstraklasa od nowego sezonu w nc+ i TVP!

Przypomnijmy, że wynik meczu został otwarty w 40. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Maciej Żurawski. Radość z prowadzenia w szeregach krakowian trwała jednak tylko dwie minuty, bo do wyrównania doprowadził Tomasz Hajto.

Po zmianie stron Wisła wzięła się solidnie do pracy, a następstwem tego były kolejne gole dla ekipy spod Wawelu. Najpierw w 50. minucie strzałem głową golkipera rywali pokonał Kalu Uche. Następnie prowadzenie wiślaków podwyższył „Żuraw”, notując swoje drugiego gola w spotkaniu.

Wynik rywalizacji na ówczesnej Arena auf Schalke ustalił Kamil Kosowski. Tym samym krakowianie wywalczyli awans do kolejnej fazy rozgrywek.