W najbliższym spotkaniu z Koroną Kielce w zespole Wisły nie będzie mógł wystąpić Kamil Wojtkowski, który w dwóch pierwszych spotkaniach rundy wiosennej pełnił rolę młodzieżowca. Kto go zastąpi?

Szkoleniowiec Wisły Artur Skowronek w pierwszych dwóch wygranych spotkaniach z Jagiellonią Białystok i Zagłębiem Lubin w roli młodzieżowca postawił właśnie na Wojtkowskiego, który wystąpił w obu meczach na lewym skrzydle. Trener “Białej Gwiazdy” będzie jednak zmuszony do dokonania zmiany, bowiem Wojtkowski nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu z Koroną. Wszystko z powodu czwartej żółtej kartki w obecnym sezonie, którą otrzymał w ostatnim meczu w Lubinie.

Naturalnym zastępcą Wojtkowskiego na lewym skrzydle wydaje się być Michał Mak, który był podstawowym zawodnik Wisły w rundzie jesiennej. Jego pojawienie się w wyjściowym składzie na mecz z Koroną nie będzie jednak rozwiązaniem problemu, bowiem sztab szkoleniowy będzie musiał również znaleźć na boisku miejsce dla młodzieżowca, co wymusiłoby kolejne roszady.

Zmiany w środku pola?

Kandydatów do zastąpienia Wojtkowskiego w roli młodzieżowca jest kilku. Jesienią rolę tę po przejęciu drużyny przez Artura Skowronka pełnił Damian Pawłowski. Mało prawdopodobne wydaje się jednak, aby szkoleniowiec zdecydował się dokonanie zmiany w dobrze funkcjonującym w pierwszych tegorocznych spotkaniach środku pola. Gdyby jednak zdecydowano się na taki wariant, na lewą stronę mógłby zostać przesunięty Gieorgij Żukow.

Młodzieżowiec na prawej obronie?

Niewykluczone, że w meczu z Koroną młodzieżowca zobaczymy na prawej stronie defensywy. W meczu z Zagłębiem urazu mięśniowego nabawił się bowiem Łukasz Burliga i nie będzie mógł wystąpić przeciwko Koronie. W meczach sparingowych na tej pozycji występował Dawid Szot. Zagrał również w środowym meczu kontrolnym z Wigrami Suwałki, ale nie zaprezentował się najlepiej. Po przeciwnej stronie defensywy zdecydowanie lepszy występ zanotował Mateusz Hołownia, który mógłby zostać w razie konieczności przesunięty na lewą flankę.

Buksa od pierwszej minuty?

Innym, także całkiem prawdopodobnym, rozwiązaniem może być występ od pierwszej minuty Aleksandra Buksy, który w meczach z Jagiellonią i Zagłębiem wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Naturalną pozycją “Buksika” jest atak, gdzie jednak miejsce od pierwszej minuty w dotychczasowych meczach zajmował Alon Turgeman.

W sparingu z Wigrami trener Artur Skowronek próbował utalentowanego napastnika z boku boiska, gdzie wymieniał się stronami z Michałem Makiem. Wydaje się, że takie rozwiązanie jest bardzo prawdopodobne.

Wisła faworytem meczu z Koroną

Niedzielne spotkanie z Koroną Kielce rozpocznie się o godzinie 15:00. Wisła przystąpi do tego spotkania w roli faworyta. Takie zdania jest między innymi sponsor Wisły legalny bukmacher LVBet, w którego ofercie kurs na wygraną “Białej Gwiazdy” wynosi aktualnie 1.90.