– Przede wszystkim cieszy to, że po raz kolejny pokazaliśmy, że ten zespół ma ogromny potencjał. Praktycznie Legia nie zagroziła nam, poza jedną sytuacją w końcówce. Cieszy na pewno mecz na zero. Mieliśmy piłkę meczową, nie wykorzystaliśmy jej, ale graliśmy z Legią Warszawa, czyli zespołem który reprezentuje wysoki poziom. My na szczęście wychodzimy z dołka. W przyszłość patrzymy pozytywnie, bo ten mecz i ten wcześniejszy udowodnił, że stać nas na dobrą grę – powiedział po meczu z Legią Warszawa pomocnik Wisły Krzysztof Mączyński.

– Przed meczem powiedzieliśmy sobie, aby podejść do tego meczu tak samo skoncentrowanym jak do meczu z Piastem. Każdy z nas dobrze wiedział co ma robić na boisku. Kwestia była tylko taka, aby to pokazać na boisku. Dzisiaj pokazaliśmy, że ten zespół stać na dobrą grę – kontynuował.

– Przede wszystkim podstawą jest gra na zero z tyłu, a sami sobie jakąś sytuację stworzymy. Cieszy to, że z takim przeciwnikiem jak Legia po raz kolejny nie tracimy bramki. Mamy nadzieję, że będziemy to trzymać jak najdłużej – mówił środkowy pomocnik Wisły.

– Oczywiście żal niewykorzystanego rzutu karnego, ale nie co się teraz biczować po meczu. Mamy jeden punkt, trzeba się z niego cieszyć. Najważniejsze, że zespół dobrze wygląda – dodał.

– Nikt przed meczem nie nastawia się, że będziemy przegrywać. Wręcz przeciwnie, mobilizujemy się, aby ta gra wyglądała tak jak w meczu z Piastem. Dziś to powtórzyliśmy i cieszymy się, że systematycznie idziemy do przodu – mówił Mączyński.

We wtorek Wisłę czeka pucharowa potyczka  Chojniczanką Chojnice. – Od jutra przygotowujemy przygotowania do meczu w Chojnicach. Puchar Polski rządzi się swoimi prawami. Niespodzianki zawsze były i będą, są wliczone w ten sport. My jedziemy tam po pełną pulę, jedziemy po zwycięstwo – stwierdził “Mąka”.

– Do każdego meczu podchodzimy z nastawieniem, aby go wygrać. Nie zawsze się udaje. Patrząc teraz jak wygląda zespół, jestem pełny optymizmu. Czekamy na mecz w Płocku i czas pokaże – dodał pomocnik Białej Gwiazdy.