Wisła Kraków pokonała w drugim sobotnim meczu szóstej kolejki polskiej ekstraklasy Górnik Zabrze. „Biała Gwiazda” wygrała z teamem z Górnego Śląska 3:0, dyktując praktycznie od pierwszych fragmentów rywalizacji warunki gry.

Rafał Pietrzak przed sobotnim spotkaniem z zabrzanami w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zapowiadał, że chce się przypomnieć trenerowi Marcinowi Broszowi. Zwykle takie stwierdzenia przyjmuje się z przymrużeniem oka. Tymczasem lewy obrońca Wisły naprawdę robił, co w jego mocy, aby zagrać na nosie opiekuna „Trójkolorowych”.

Wynik spotkania został otwarty w 18. minucie, gdy po dwójkowej akcji z Martinem Kostalem na listę strzelców wpisał się Pietrzak. Słowacki zawodnik krakowskiej drużyny zaliczył swoją trzecią asystę w sezonie, przyczyniając się w dużym stopniu do tego, że ekipa z Grodu Kraka objęła prowadzenie.

Zabrzanie jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po starcie pierwszej bramki, a już od 22 minuty przegrywali 0:2. Kolejny raz ze świetnej strony pokazał się Kostal, który najpierw urwał się jednemu z rywali, a następnie dośrodkował piłkę w pole karne, do której dopadł Zdenek Ondrasek. Czech dopełnił formalności, kierując futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Po zmianie stron wynik rywalizacji ustalił w 49. minucie Vullnet Basha. 28-latek zdobył swoją pierwszą bramkę w 23 występie w ekipie z Krakowa. Wisła ostatecznie wygrała swój mecz 3:0, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu wskoczyła na piąte miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Za tydzień krakowianie na wyjeździe zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)

1:0 Pietrzak 18 min
2:0 Ondrasek 22 min
3:0 Basha 49 min