Martin Kostal
fot. Jan Ulicki

Martin Kostal ma zostać nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok – informuje dziennik Sport. Do Krakowa w przeciwnym kierunku ma natomiast trafić Lukas Klemenz.

Słowacki pomocnik w środę przyznał, że wiosną nie będzie występował już w Wiśle. Mający za sobą dobrą rundę zawodnik nie mógł narzekać na brak zainteresowania, ale wszystko wskazuje na to, że podpisze kontrakt z Jagiellonią Białystok. Wcześniej powędrował tam inny zawodnik Wisły Zoran Arsenić.

Arsenić do Jagiellonii trafił na zasadzie wolnego transferu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Wisłą. Kostal ma przenieść się na zasadzie transferu gotówkowego. Jak informuje dziennik Sport, Wisła otrzyma za niego 350 tysięcy euro. Dziś Słowak ma przechodzić badania medyczne.

To jednak nie wszystko. Do Krakowa z Białegostoku ma trafić 23-letni obrońca Lukas Klemenz, który w Jagiellonii występuje od połowy 2018 roku. W rundzie jesiennej rozegrał siedem spotkań w Lotto Ekstraklasie, zdobywając jednego gola. Wcześniej był zawodnikiem między innymi Korony Kielce, GKS-u Bełchatów, Olimpii Grudziądz i GKS-u Katowice.