W jednym z ciekawszych niedzielnych starć w ramach 34. kolejki polskiej ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Kraków. Konfrontacja na stadionie w województwie świętokrzyskim będzie batalią dwóch aktualnie najsłabszych ekip w grupie mistrzowskiej w trwającej kampanii.

Rafał Boguski: Cały czas szkoda meczu w Płocku

Zarówno kielczanie, jak i team ze stolicy Małopolski legitymują się aktualnie 48 „oczkami” na koncie, tracąc do lidera rozgrywek po 12 punktów.

Jednak tylko sześć „oczek” obie drużyny tracą do czwartego miejsca, które jest premiowane grą w europejskich pucharach.

Korona Kielce – Wisła Kraków, forma drużyn

Podopieczni Gino Lettieriego przystąpią do swojego starcia, mając na swoim koncie trzy porażki z rzędu, licząc także Puchar Polski. Przed tygodniem panaceum na Koronę znalazła Legia Warszawa, która wygrała 3:1. Warto jednak dodać, że kielczanie kończyli zawody w dziesięciu, bo czerwoną kartkę zobaczył Ken Kallaste.

Z kolei wiślacy mają za sobą wygrany bój z Jagiellonią Białystok. Nieoczekiwane dla wielu zwycięstwo „Białej Gwiazdy” było następstwem trafienia Zorana Arsenicia. Dodajmy, że dla krakowian była to pierwsza wygrana od 2 kwietnia w lidze. Wiślacy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę od wygranej potyczki z warszawską Legią w ramach rundy zasadniczej.

Korona Kielce – Wisła Kraków, informacje o zespołach

Jakub Żubrowski i Oliver Petrak to dwóch zawodników, których w szeregach gospodarzy zabraknie na mecz z Wisłą. Pierwszy nie może wystąpić z powodu kontuzji, a drugi musi pauzować za kartki. Natomiast w szeregach krakowian zabraknie Villneta Bashy, Macieja Sadloka, Ivana Gonzaleza i Mateja Palcicia. Ponadto z powodu zawieszenia za kartki nie będzie mógł wystąpić Nikola Mitrović.

06.06.2018, godz. 15:30 Kolporter Arena w Kielcach

KORONA KIELCE – WISŁA KRAKÓW

Przewidywane składy

Korona Kielce (4-3-3): Alomerović, Rymaniak, Kovacević, Malarczyk, Kallaste, Możdżeń, Janjić, Jukić, Cvijanović, Cebula, Kaczarawa

Wisła Kraków: (4-3-3): Cuesta, Bartkowski, Wasilewski, Fran Velez, Arsenić, Brlek, Cywka, Llonch, Boguski, Jesus Imaz, Carlitos.

Kursy na mecz Korona Kielce – Wisła Kraków

Aktualny kurs na wygraną „Białej Gwiazdy” wynosi 2,95. Mniej można wygrać, stawiając na triumf ekipy z Kielc. Kurs na jej zwycięstwo wynosi 2,35. Tymczasem prawdopodobieństwo na to, że padnie remis, zostało oszacowane na 3,35. Sprawdź ofertę LVBet na to spotkanie.

[tips id=”14286″]

Korona Kielce – Wisła Kraków, typy i przewidywania

Trudno nam wskazać faworyta tej potyczki, więc typujemy remis.

Transmisja meczu Korona Kielce – Wisła Kraków

Transmisję „na żywo” z meczu obejrzysz na Canal+.

Opracował ŁP