Wisła otrzymała już zgodę od Polskiego Związku Piłki Nożnej na organizację spotkań z kibicami w liczbie odpowiadającej 25 procentom pojemności stadionu. Klub podjął już także kroki, aby umożliwić fanom pojawienie się na trybunach już podczas najbliższego meczu z Wisłą Płock. Pierwszeństwo będą mieli posiadacze karnetów. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem klubu w sprawie potwierdzenia/rezygnacji ze swojego miejsca.

Komunikat Wisły Kraków dotyczący zasad uczestnictwa w meczach:

“Wiemy, jak wielką siłę Białej Gwiazdy stanowicie Wy, Kibice. Ostatnie miesiące dla całej wiślackiej społeczności były czasem próby, gdyż nie mogliśmy wspólnie przeżywać piłkarskich emocji przy R22. Właśnie dlatego, w związku z otrzymanymi wytycznymi, czynimy starania, by fani mogli maksymalnie w 25 procentach, zapełnić trybuny Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie.
Krakowski Klub podjął odpowiednie kroki, aby już od najbliższego meczu przeciwko Wiśle Płock fani Białej Gwiazdy mogli w 25 procentach zapełnić sektory stadionu, co niewątpliwie pomoże Wiślakom w osiągnięciu zamierzonego celu, jakim są zwycięstwa w nadchodzących spotkaniach. Wisła Kraków złożyła dokumenty do odpowiednich instytucji, które odpowiedzialne są za wydanie pozwoleń na organizację meczów z udziałem publiczności. PZPN wydał stosowną decyzję uprawniającą do rozgrywania spotkań, trwa proces weryfikacji pozostałych wniosków.

Licząc na pozytywną decyzję pozostałych władz, uprawniającą kibiców do udziału w meczu, już teraz przygotowaliśmy procedurę uczestnictwa fanów w spotkaniach w ramach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ze względu na liczne obostrzenia i przyjęte środki bezpieczeństwa, do wejścia na stadion w pierwszej kolejności uprawnieni zostaną kibice, którzy posiadają abonamenty na sezon 2019/2020, a także na rundę wiosenną obecnego sezonu.

W związku z zaistniałą sytuacją, która zmniejsza liczbę uczestników meczu piłkarskiego, a także kierując się bezpieczeństwem i zdrowiem naszych fanów, zmuszeni jesteśmy do zmiany dotychczasowych miejsc dedykowanych karnetowiczom. Każdemu posiadaczowi abonamentu przypiszemy jednak nowe rozlokowanie na trybunach. Miejsca te będą jakościowo zbliżone do tych pierwotnych, zapewniając jednocześnie środki ostrożności oraz odpowiedni komfort przeżywania piłkarskich emocji.

– Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii i przyjęte środki ostrożności, niestety nie możemy zapewnić wszystkim kibicom możliwości uczestnictwa w meczach Białej Gwiazdy na żywo, co nas bardzo smuci, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną częścią Wisły Kraków są jej kibice. Wielokrotnie zapełniali oni stadion przy R22, wspierając piłkarzy w walce o ligowe punkty – mówił Dawid Błaszczykowski, Prezes Wisły Kraków SA. – Wytyczne, które obowiązują poszczególne kluby i troska o zdrowie naszych fanów, pozwalają na wpuszczenie na stadion publiczności, z ograniczeniem do 25 procent pojemności obiektu. Wisła Kraków zdecydowała się oddać pierwszeństwo posiadaczom karnetów sezon 2019/2020 oraz wiosna 2020, którzy otrzymają od nas stosowne maile uwzględniające procedury postępowania. Osoby niemogące wziąć udziału w spotkaniu, będą miały możliwość zwolnienia swojego miejsca przed każdą rywalizacją w rundzie finałowej. Dlatego tak ważne jest dla nas otrzymanie informacji zwrotnej, co pozwoli na lepsze usytuowanie pozostałych karnetowiczów – dodał.

Karnetowicze, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w poszczególnych spotkaniach i podczas zakupu abonamentu podali swój adres e-mail, proszeni są o udzielenie odpowiedzi na wiadomość otrzymaną od Klubu, wykorzystując link do dedykowanej platformy. W przypadku potwierdzenia udziału w konkretnym spotkaniu PKO Bank Polski Ekstraklasy w rundzie finałowej, każdy kibic dostanie informację zwrotną z przypisanym nowym miejscem na stadionie. Jeśli jednak karnetowicz nie będzie mógł zjawić się na stadionie, proszony jest o niezwłoczne powiadomienie o tym fakcie Klubu, co umożliwi zagospodarowanie zwolnionego miejsca i określenie liczby osób chętnych do wspierania drużyny Białej Gwiazdy podczas poszczególnych spotkań rozgrywanych przy R22.

Wszyscy ci fani, którzy nie podali adresu e-mail przy nabyciu karnetu, proszeni są o kontakt na adres [email protected] wyłącznie wtedy, kiedy nie będą mogli wziąć udziału w danych meczach. W odpowiedzi otrzymają stosowny dostęp do dedykowanej witryny, za pomocą której w kilka minut będą mogli zrezygnować z dotychczasowego krzesełka.

Działania te usprawnią proces dystrybucji miejsc innym kibicom Białej Gwiazdy, którzy będą mieć możliwość śledzenia rywalizacji na żywo.”