Komisja Ligi Ekstraklasy SA podczas środowego posiedzenia podjęła decyzję o nałożeniu kar na Wisłę Kraków i Cracovią w związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas niedzielnego derbowego spotkania.

“W związku z zachowaniem kibiców na meczu 26. Kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków – Cracovia, za dokonanie przez kibiców zniszczeń infrastruktury stadionowej, używanie środków pirotechnicznych oraz spalenie symboli innego klubu, Cracovia została ukarana karą finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karą zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców gości w dwóch kolejnych meczach Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Jednocześnie Komisja ukarała Wisłę Kraków karą finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karą zamknięcia sektora C (trybuny C1-C5) na jeden mecz w zawieszeniu na 12 miesięcy. Powodem kary było rzucanie przez kibiców przedmiotami na płytę boiska oraz wznoszenie haseł o charakterze obraźliwym.” – czytamy w oficjalnym komunikacie Komisji Ligi.

– Na wysokość kary dla Cracovii miał wpływ, iż kibice tego klubu działali w warunkach recydywy, bowiem w tym sezonie dokonali już zniszczeń na sektorze gości podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Jednocześnie w sprawie Wisły Kraków, Komisja wymierzyła karę finansową oraz orzekła karę zamknięcia trybuny C w przypadku powtórzenia tego typu incydentu, polegającego na zachowaniach pogardliwych lub dyskryminujących – powiedział Przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.