Niezwykłe wiadomości pojawiły się na łamach jednego z portali społecznościowych niedługo po zakończeniu piątkowego spotkania Wisły Kraków z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Wynika z nich, że wkrótce sekcja piłkarska „Białej Gwiazdy” zostanie sprzedana przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków, a co za tym idzie, piłkarska Wisła zmieni właściciela.

Informacje na temat zmiany właściciela w klubie ze stolicy Małopolski podali Paweł Hanejko oraz Mateusz Miga. Pierwszy pokusił się nawet o podanie dokładnej nazwy firmy, którą jest niemieckie konsorcjum Stechert.

Firma ma podobno zostać nowym właścicielem krakowskiego klubu we wrześniu, o czym plotkowano w piątkowy wieczór. Ciekawostką jest jednak fakt, że niedługo po opublikowaniu owej informacji autor newsa skasował konto na Twitterze.

>> Niespodzianka od głównego sponsora Białej Gwiazdy. Sprawdź! <<

Tymczasem na łamach Przeglądu Sportowego pojawiła się krótka zajawka tego, co ma się w szerszej formie pojawić w sobotnim wydaniu.

– W piątek, tuż przed meczem z Bruk-Betem, do klubu wpłynęła oferta kupna klubu, której Towarzystwo Sportowe nie może odrzucić – czytamy na łamach najpopularniejszego dziennika sportowego w Polsce.

– Obecny właściciel klubu ma związane ręce. To efekt umowy z Tele-Foniką. W kontrakcie zawarto zapis, który mówi, że w przypadku, gdy do Krakowa trafi umowa o odpowiednich parametrach, Towarzystwo Sportowe musi ją zaakceptować.

Wkrótce powinno pojawić się więcej informacji na powyższy temat.

Opracował ŁP