Wisła Kraków poinformowała za pośrednictwem swojej strony internetowej, że w jej szeregach miały miejsce pozytywne wyniki na obecność COVID-19. Poniżej przedstawiamy komunikat klubu w sprawie.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Podbeskidziem

Oświadczenie Wisły Kraków ws. sytuacji medycznej

“Kontrolne badania na obecność SARS-CoV-2, przeprowadzone wśród przedstawicieli Wisły, wykazały nowe przypadki z wynikiem pozytywnym, w tym w pierwszym zespole” – brzmi komunikat klubu ze stolicy Małopolski.

“Osoby z pozytywnym wynikiem testu niezwłocznie zostały poddane kwarantannie, a klub wdrożył niezbędne procedury. Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracowników pion sportowy i administracyjny funkcjonuje w podwyższonym reżimie sanitarnym. Dodatkowo pierwsza drużyna Białej Gwiazdy pracuje w izolacji sportowej, stosując środki ostrożności. Zespół zgodnie z planem przygotowuje się do rywalizacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała” – czytamy dalej.

“Dodatkowo piłkarze, którzy ukończyli już kwarantannę, zostali włączeni w proces treningowy. Zwiększenie obciążeń następuje systematycznie i uzależnione jest m.in. od obrazu pełnej diagnostyki medycznej” – uzupełniono w informacji.

Dodajmy, że w sobotę o godzinie 15:00 krakowski team w roli gospodarza zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała w spotkaniu w ramach ósmej kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Artura Skowronka plasują się aktualnie na 12. pozycji w ligowej stawce, legitymując się sześcioma punktami na koncie.