Piłkarze Wisły Kraków
fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała, że przeprowadzone we wtorek testy na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2 dały dodatnie wyniki u kolejnych członków pierwszego zespołu, a także pracowników klubu.

“We wtorek 29 września zawodnicy, sztab szkoleniowy i pracownicy Wisły Kraków, mający kontakt z pierwszą drużyną, poddani zostali kontrolnym testom na obecność SARS-CoV-2. W toku przeprowadzonych badań potwierdzono nowe przypadki wśród przedstawicieli zespołu i pionu administracyjnego. Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację, a klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie oraz Komisji Medycznej PZPN-u” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem potwierdziły badania przeprowadzone w ostatni czwartek. Klub potwierdził, że dodatni wynik testu uzyskało dwóch pracowników klubu oraz jeden zawodnik. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu w piątek ligowego spotkania z Górnikiem Zabrze, które zakończyło się bezbramkowym remisem.

Klub zdecydował o powtórzeniu badań we wtorek. Przeszli je wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny, członkowie sztabu szkoleniowego, a także pracownicy mający kontakt z zespołem. Testy potwierdziły kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, ale klub na razie nie zdecydował się na ujawnienie szczegółów, w tym personaliów zakażonych osób oraz liczby dodatnich wyników. Na razie nie wiadomo również, czy będzie miało to wpływ na rozegranie w najbliższą niedzielę kolejnego spotkania PKO Ekstraklasy z Lechią Gdańsk.

W najbliższym czasie Wisła powinna przeprowadzić kolejną serię testów. Zobowiązana została do tego przez Ekstraklasę SA i Zespół Medyczny PZPN. Testy we wszystkich klubach PKO Ekstraklasy mają zostać przeprowadzone w najbliższy weekend. Według wytycznych przedstawionych klubom, testy powinny zostać przeprowadzone w ciągu 2-4 godzin od zakończenia meczu lub w bezpośrednim okresie go poprzedzającym (24 godzin).