Wisła Kraków w meczu 14. kolejki polskiej ekstraklasy nie poprawiła nastrojów swoich kibiców, notując swoją kolejną porażkę w lidze. Tym razem panaceum na podopiecznych Macieja Stolarczyka znaleźli zawodnicy Rakowa Częstochowa, którzy wygrali 1:0.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie ekipy dzieliły w ligowej tabeli zaledwie cztery punkty. W każdym razie w lepszych nastrojach przed poniedziałkowym bojem mogli być podopieczni Marka Papszuna, którzy w pięciu ostatnich spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki, byli górą trzy razy.

Z kolei wiślacy do batalii z Rakowem przystępowali po pogromie z Legią Warszawa, o którym kibice teamu spod Wawelu pewnie na długo nie zapomną. Warto też dodać, że ekipa z Krakowa do swojej potyczki podeszła osłabiona brakiem między innymi Jakuba Błaszczykowskiego. Ponadto już w 22. minucie gry kontuzji doznał Michał Mak.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip była praktycznie bez historii. Sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, a i strzałów nie było zbyt wiele, co skutkowało tym, że na przerwę obie drużyny udały się z bezbramkowym remisem. Tym samym wszyscy obserwatorzy tego starcia mieli nadzieję na lepszą drugą połowę.

W drugiej części rywalizacji z minuty na minutę coraz bardziej zarysowywała się przewaga beniaminka polskiej ekstraklasy. Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 67. minucie, gdy swoich sił uderzeniem głową spróbował Jarosław Jach, ale próba obrońcy częstochowian była zbyt słaba, aby mogła zaskoczyć Michała Buchalika.

Tymczasem w 83. minucie gola na wagę wygranej gospodarzy strzelił Tomas Petrasek, wykorzystując dośrodkowanie Petra Schwarza. Raków zaliczył zatem swoje szóste zwycięstwo w sezonie. Z kolei szóstą z rzędu porażkę w kampanii zaliczyli wiślacy. W kolejnej serii gier częstochowianie zagrają z Zagłębiem Lubin, a Wisła zmierzy się z Arką Gdynia.

Raków Częstochowa – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

1:0 Petrasek 83′