Klęska w Warszawie… Wisła w niedzielnym meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy przegrała z Legią 0:7.

Legia już w drugiej minucie objęła prowadzenie już w drugiej minucie spotkania. Po zagraniu Karbowniaka z lewej strony boiska, Buchalika uderzeniem z ośmiu metrów pokonał niepilnowany Luquinhas. W kolejnych minutach Legia nadal dominowała na boisku, stwarzając sobie kolejne okazje.

W 18. minucie Legia zdobyła drugiego gola. Po zagraniu Wszołka z prawej strony boiska, strzałem głową do siatki trafił Kante. Napastnik Legii w 32. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując dośrodkowanie Antolicia z rzutu rożnego. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Siedem minut po przerwie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Legii za faul Chuci. Jedenastkę na raty wykorzystał Kante. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. W 72. minucie bliski zdobycia gola był Gwilia, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę.

W 74. minucie piłka po raz piąty wylądowała w bramce Legii. Tym razem ładnym strzałem sprzed pola karnego Buchalikowi szans nie dał Novikovas. Sześć minut później szóste trafienie dla Legii zanotował Paweł Wszołek, który doszedł do piłki w polu karnym po płaskim zagraniu Novikovasa.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 7:0 (3:0)

1:0 Luquinhas 2′