W sierpniu na przestrzeni zaledwie kilku dni piłkarze krakowskiej Wisły mierzyli się dwukrotnie z Wisłą Płock, raz w lidze, a raz w Pucharze Polski. Tymczasem teraz na ekipę z Grodu Kraka czeka dwumecz z Koroną Kielce.

Z drużyną z województwa świętokrzyskiego team „Białej Gwiazdy” zmierzy się najpierw w krajowym pucharze, a już w sobotę w ramach Lotto Ekstraklasy. Na temat tych starć głos na konferencji prasowej zabrał szkoleniowiec wiślaków.

– Dwa mecze w jednym tygodniu w różnych rozgrywkach z tym samym zespołem to wyzwanie pod względem taktycznym. Obciążenia treningowe są planowane blokowo na dwa mecze – mówił Kiko Ramirez cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Na pewno w środowym boju w szeregach krakowskiej drużyny zabraknie Carlitosa Lopeza, któremu trener Wisły chce dać odpocząć.

– Jeśli chodzi o Carlitosa, to nie zostanie on powołany na najbliższy mecz, pora dać mu trochę odetchnąć. Denys jest przygotowany do gry i zostanie zabrany do Kielc, gdzie być może dostanie pierwszą szansę – powiedział opiekun przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski.

Przypomnijmy, że krakowianie nie potrafią wygrać z kielczanami na Kolporter Arenie od pięciu spotkań.

Opracował ŁP