Z niezwykłą ambicją do dzisiejszego starcia z Górnikiem Zabrze przystąpią piłkarze Wisły Kraków. Przed tą potyczką szkoleniowiec teamu z Grodu Kraka przekonywał, że jego drużyna walczy o to, aby znaleźć się czołówce ligowej klasyfikacji przez przerwa reprezentacyjną.

– Zależy nam na tym, aby na ostatniej prostej być w czubie tabeli i zapracować na wysokie miejsce – mówił dziennikarzom Kiko Ramirez.

Hiszpański trener przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski w samych pochlebnych słowach wypowiadał się na konferencji prasowej na temat swojego przeciwnika. – Na dzisiaj Górnik jest najlepszą ekipą w lidze, pokazują to też liczby, ponieważ znajdują się na czele tabeli – powiedział opiekun wiślaków.

– Nie mogę powiedzieć, że będą mistrzem, bo tego nie wiemy. To, iż mają w swoich szeregach najlepszego strzelca ligi, Angulo, na pewno pomaga im w utrzymaniu tego miejsca – zaznaczył 47-latek.

Do mocny stron zabrzan w tym sezonie należą stałe fragmenty gry. Ramirez ujawnił, że jego team zwrócił na ten element piłkarskiego rzemiosła uwagę. – Zwróciliśmy uwagę na ten aspekt i poświeciliśmy mu sporo czasu, więc wiemy jak wykonują stale fragmenty gry – mówił Hiszpan.

Pierwszy gwizdek sędziego w meczu Wisły z Górnikiem zaplanowany jest na godzinę 18.

Opracował ŁP