Na kilka dni przed niezwykle ciekawie zapowiadającym się bojem krakowskiej Wisły z Legią Warszawa miał miejsce finał akcji charytatywnej. Była to licytacja pamiątek piłkarskich z autografami piłkarzy „Białej Gwiazdy”. Pieniądze z niej zebrane zasilą działalność Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazd, która wspiera niepełnosprawnych kibiców.

– Cieszymy się bardzo, że kibice Wisły Kraków pokazali, jak ogromne są ich serca. Kwota jaką uzyskaliśmy z wylicytowanych przedmiotów to dla nas spore zaskoczenie, nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu i zaangażowania – mówił Marek Gój, członek zarządu FORBG.

– Przebieg i wynik aukcji utwierdziły nas również przekonaniu, że to, co robimy, jest ważne i potrzebne, a siedząc na trybunach i dopingując naszych zawodników, wszyscy jesteśmy równi – uzupełnił.

Suma pieniędzy uzyskanych z wylicytowanych przedmiotów to 320 euro. Cały dochód przeznaczony zostanie na organizację udziału kibiców o różnym stopniu niepełnosprawności w najbliższym wyjazdowym meczu Wisły Kraków.

Opracował ŁP