Justyna Żurowska-Cegielska, fot. Wisła.TV
Justyna Żurowska-Cegielska, fot. Wisła.TV

Justyna Żurowska-Cegielska nie zagra w Wiśle Can-Pack w sezonie 2016/17. Towarzystwo Sportowe Wisła poinformowało właśnie, że kapitan drużyny “ze względów macierzyńskich” nie będzie mogła reprezentować barw “Białej Gwiazdy” w najbliższym czasie.

Pani Justynie oraz panu Krzysztofowi Cegielskiemu serdecznie gratulujemy!

Tymczasem już w poniedziałek 22 sierpnia rozpoczną się przygotowania drużyny do nowego sezonu. Do środy trener Jose Ignacio Herdnandez powinien mieć do dyspozycji wszystkie zakontraktowane zawodniczki, za wyjątkiem Amerykanki Meighan Simmons, występującej w drużynie Atlanty Dream w lidze WNBA.

We wrześniu wiślaczki zagrają w trzech turniejach, z których ciekawie zapowiada się ten pierwszy. W dniach 9-11 września Wisła podejmie we własnej hali Good Angels Koszyce, DSK Basketball Nymburk i Basket 90 Gdynia. Kolejne turnieje przygotowujące Wisłę do sezonu rozegrane zostaną w Gdyni i Łuczeńcu (Słowacja).

Pierwszy mecz ligowy Wisła rozegra 1 października – na własnym parkiecie z PGE MKK Siedlce. Natomiast od 1 września można będzie nabyć karnety na cały sezon, obejmujące mecze ligowe i Euroligi. Ceny to: 300 zł (sektor VIP) i 200 zł (pozostałe trybuny).