Wisła Kraków w marcu tego roku zdołała przełamać passę meczów bez zwycięstwa z Legią Warszawa w delegacji. Z kolei dzisiaj wieczorem „Biała Gwiazda” stanie przed szansą zakończenia serii spotkań bez zwycięstwa u siebie z „Wojskowymi”. Przed tym starciem głos zabrał szkoleniowiec krakowskiej ekipy.

Zapowiedź meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa

– Drugi mecz z tą samą drużyną z reguły jest trudniejszy, bo rywale znają się lepiej i wiedzą mniej więcej, w jakiej dyspozycji znajduje się Legia. Przeciwnik gra ostrożniej i bardziej się stara, gdy podchodzi do spotkania po porażce – mówił Joan Carrillo cytowany przez oficjalną stronę klubu ze stolicy Małopolski.

– Zespół ze stolicy ma w swoim składzie zawodników o wysokich umiejętnościach, co widać po miejscu, które zajmuje w lidze. Jak zawsze przygotowujemy się do tego spotkania, przeanalizowaliśmy opcje, które mamy i na pewno z nich skorzystamy tak, aby wygrać – kontynuował Hiszpan.

Już blisko pięć lat Wisłą nie potrafi zwyciężyć z „Wojskowymi” na swoim stadionie. Carrillo wypowiedział się w tej kwestii.

– Wszystkie dane i podsumowanie statystyczne na pewno mają znaczenie, bo zawodnicy są bardziej zmotywowani, więc wpływa to na podejście do tego meczu. Tak, jak wspomniałem kiedyś, zła passa jest po to, aby ją skończyć – przekonywał 49-latek.

Dodajmy, że mecz Wisła – Legia rozegrany zostanie dzisiaj, a pierwszy gwizdek sędziego w tym starciu spodziewany jest na godzinę 18. Krakowianie przystąpią do swojej potyczki po zremisowanym boju z Wisłą Płock.

Natomiast warszawianie w środku tygodnia pokonali rzutem na taśmę z Górnikiem Zabrze, zapewniając sobie jednocześnie grę w finale Pucharu Polski.

Opracował ŁP