Z dużymi nadziejami do dzisiejszej potyczki z Wisłą Płock przystąpi krakowska Wisła, która w poniedziałkowe popołudnie zacznie rywalizację w grupie mistrzowskiej polskiej ekstraklasy. Przed tym starciem głos na temat starcia z „Nafciarzami” zabrał szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu Wisła Płock vs. Wisła Kraków

– Zaczynamy nową fazę, przystępujemy do kolejnego spotkania z wielką nadzieją i z chęcią walki, bo to pewien początek – mówił Joan Carrillo cytowany przez oficjalną stronę krakowskiego klubu.

– Przed nami ważne mecze, nie tylko dla nas, ale także dla publiczności, bo myślę, że będzie tym spotkaniom towarzyszyć dobra atmosfera. Czeka nas 7 meczów i 21 punktów do zdobycia – dodał Hiszpan.

Opiekun krakowskiej ekipy pozwolił sobie ujawnić kilka szczegółów na temat gry płocczan w tym sezonie.

– Wisła Płock ma zawodników, którzy lubią grać w bocznych sektorach boiska, ale nie tylko tam stwarzają zagrożenie. Konstruują akcje w środku, ale piłkę przekazują właśnie na boki. Mają sporą siłę rażenia w ataku, a także wiele opcji w ofensywie. Co więcej, defensywni pomocnicy także zapędzają się często do przodu. Myślę, że te czynniki wpływają na miejsce rywala w górnej ósemce – rzekł trener teamu spod Wawelu.

Wisła aktualnie plasuje się na ósmym miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy, legitymując się dorobkiem 44 punktów na koncie.

Opracował ŁP