Po cennym zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław piłkarze krakowskiej Wisły mają zamiar w niedzielne popołudnie przerwać złą passę spotkań z Legią Warszawa na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, gdzie nie wygrali od 2010 roku. Joan Carrillo na konferencji prasowej przekonywał, że nastroje w jego ekipie są bardzo dobre.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z powagi tego spotkania. Legia to zespół mający zawodników o wysokich umiejętnościach. Ostatnie sezony pozwalają zauważyć, że idą w dobrym kierunku i wykonują odpowiednią pracę – mówił szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” cytowany przez oficjalny portal przedstawicieli 13-krotnych mistrzów Polski.

– Podchodzimy do nich z szacunkiem, ale zależy nam na zwycięstwie. To bez wątpienia wyjątkowe spotkanie, wszyscy lubimy grać w takich meczach i cieszyć się nimi – uzupełnił Carrillo.

Rozmawiaj o meczu z Legią na naszym forum >>

Opiekun teamu z Grodu Kraka w trakcie spotkania z przedstawicielami mediów omówił mocne strony mistrzów Polski.

– Analizowaliśmy cechy charakterystyczne. Wiemy, że posiada w składzie wiele indywidualności, którzy są dobrzy wyszkoleni technicznie i stwarzają zagrożenie. Są szybcy w ataku, nie mają skrupułów, by wykorzystać stratę piłki oraz potrafią dobrze grać jeden na jeden – zaznaczył Hiszpan.

Mimo niekorzystnej serii meczów w wykonaniu Wisły na stadionie Legii trener „Białej Gwiazdy” przekonywał, że jego drużyna nie zadowoli się podziałem punktów w starciu ze stołeczną ekipą.

– Takie niechlubne rekordy są po to, by je zmieniać. Podchodzimy z szacunkiem do rywala, ale nie jedziemy tam tylko po to, by zremisować. Będziemy się starać osiągnąć jak najwięcej – mówił 49-latek.

Odnotujmy, że na spotkanie z Legią wybiera się grupa kibiców Wisły. Ponadto transmisję z meczu zaplanowała stacja Canal+, która odkoduje swój sygnał w ramach swojej akcji promocyjnej.

Opracował ŁP