Wisła Kraków w dzisiejszym spotkaniu w ramach 24. kolejki polskiej ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Przed tym starciem na specjalnej konferencji prasowej spotkał się z dziennikarzami Joan Carrillo, który przekonywał, że jego podopieczni mogą pokonać każdego i na każdym terenie.

Szkoleniowiec krakowskiej ekipy, mówiąc o najbliższym przeciwniku „Białej Gwiazdy”, nie szczędził mu pochwał. Carrillo szczególnie jest pod wrażeniem gry defensywnej „Piastunek”.

– Myślę, że Piast jest zespołem, który w ostatnim czasie poprawił grę i to, jak się prezentuje na bosku, szczególnie w defensywie – mówił trener Wisły cytowany przez oficjalną stronę klubu ze stolicy Małopolski.

– Dużo jakości może wprowadzić do ich obrony nowy zawodnik – Mikkel Kirkeskov. Patrząc przez pryzmat aspektów ofensywnych, to trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż Piast lubi dużo biegać, nie boi się atakować i stosuje sporą wymienność pozycji – dodał 49-latek.

– Dodatkowo w swoim składzie ma Gerarda Badię, który stwarza zagrożenie pod bramką rywala – zaznaczył Hiszpan.

Carrillo przekonywał też, że jego drużyna jest w stanie wygrać na każdym stadionie, odnosząc się do tego, że tym razem wiślacy zagrają w Gliwicach swój mecz ligowy.

– Jesteśmy zespołem, który może wygrać na każdym terenie, chociaż tak, jak innym drużynom, zdarzają się słabsze momenty. Na razie skupiamy się na tym, aby wywalczyć w Gliwicach komplet punktów, później będziemy myśleć o następnych przeciwnikach – mówił były trener Hajduka Split.

W tabeli Lotto Ekstraklasy krakowianie przed dzisiejszym starciem plasują się na siódmej pozycji, mając 12 punktów nad „Niebiesko-czerwonymi” Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 15:30.

Opracował ŁP