W niedzielne popołudnie po raz 40 o ligowe punkty zmierza się ze sobą drużyny Jagiellonii Białystok i Wisły Kraków. Przed tym starciem wypowiedział się szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”, który z optymizmem podchodzi do potyczki z ekipą z Podlasia.

Wracają Bartkowski i Llonch, możliwy powrót Boguskiego [przewidywany skład]

– To był na pewno produktywny tydzień. Przyjrzeliśmy się dokładnie spotkaniu z Legią i zdajemy sobie sprawę, że mecz z Jagiellonią będzie skomplikowany – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Joan Carrillo cytowany przez oficjalną stronę krakowskiego.

– Zawsze powtarzam, że dopóki są jakieś szanse na wywalczenie miejsca, które daje prawo do gry w europejskich pucharach, to trzeba je maksymalnie wykorzystać. Jesteśmy profesjonalistami, nasi fani też na to zasługują, zresztą pokazali w meczu z Legią, że są dla nas dużym wsparciem – zaznaczył Hiszpan.

W swoich ostatnich spotkaniach Jagiellonia prezentowała się nieco gorzej na swoim obiekcie. Wypowiedział się w tej sprawie opiekun teamu z Miasta Królów.

– Na pewno ten mecz będzie trochę inny niż z Legią, bo widzieliśmy ostatnio, że Jagiellonia to zespół, który ma ostatnio problemy, grając przed własną publicznością. Z Koroną pokazali jednak, że są interesującą drużyną z szybkimi zawodnikami. Fizycznie dobrze wyglądają w powietrzu i będziemy starali się nie ułatwiać im zadania – zapowiedział 49-latek.

Przypomnijmy, że niedzielna potyczka wiślaków zaplanowana jest na godzinę 18. W ostatnim boju obu ekip na obiekcie w Białymstoku góra byli gospodarze, którzy wygrali 2:0.

Opracował ŁP