Mimo że Wisłą Kraków stworzyła sobie kilka ładnych sytuacji, to jednak „Duma Podlasia” pokonała team z Grodu Kraka 2:0. Po zakończeniu tego starcia Joan Carrillo wypowiedział się na temat rywalizacji z liderem polskiej ekstraklasy przed kamerą Eurosportu.

– Na samym początku chciałbym pogratulować rywalowi, który okazał się lepszy. Moglibyśmy szukać kilka usprawiedliwień, ale to nie ma sensu. Nie pomogła nam na pewno wymuszona zmiana w defensywie, ale taka jest piłka nożna – mówił trener Wisły w rozmowie z Eurosportem.

– Mieliśmy sporo kłopotów. Matej Palcić nie grał tam, gdzie zwykle. Tomasz Cywka też został przesunięty na inną pozycję, ale i tak drużyna zasłużyła na gratulacje, że mimo przeciwności losu, pokazała się z dobrej strony – dodał Carrillo.

– Mamy teraz faktycznie kilka opcji w defensywie, co pokazało nasz dzisiejsze spotkanie, ale w meczu z Jagiellonią musieliśmy się dostosować do nowej sytuacji – skwitował opiekun „Białej Gwiazdy”.

W poniedziałkowy wieczór ekipa z Krakowa poniosła swoją dziewiątą porażkę w trakcie trwającej kampanii. W najbliższy piątek w ramach 27. kolejki Lotto Ekstraklasy zawodnicy krakowskiej drużyny zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Opracował ŁP