Wisła Kraków w pierwszym meczu szóstej kolejki PKO Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Dręczycielem drużyny z Grodu Kraka został Jesus Imaz, który zaliczył trzy trafienia.

W ostatnich dwóch meczach z udziałem obu teamów padło łącznie pięć goli. Tym samym w piątkowym boju można było spodziewać się arcyciekawego widowiska, w którym obie ekipy miały zaprezentować swój ofensywny styl. Faworytem na pewno byli podopieczni Ireneusza Mamrota, ale wiślacy już nie raz pokazali, że umieją sprawiać niespodzianki.

O ile w pierwszych dwóch kwadransach rywalizacji mieliśmy do czynienia z widowiskiem, w którym to Wisła dążyła do dominowania na boisku, to w ostatnich piętnastu minutach pierwszej połowy dwa ciosy rywalom zadała Jagiellonia. Katem wiślaków okazał się Jesus Imaz, notując dwa trafienia.

Krakowianie zdołali jednak odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Paweł Brożek, wykorzystując świetne podanie Vukana Savicevicia. Co prawda wcześniej przy tej akcji ręką piłkę dotknął David Niepsuj, ale po weryfikacji VAR sędzia uznał, że było to zagranie przypadkowe, więc do przerwy był wynik 2:1 dla gospodarzy.

Po zmianie stron swoje trzecie trafienie w meczu dołożył z kolei Hiszpan Jesus Imaz, kompletując hat-tricka. Były zawodnik Wisły pokonał Michała Buchalika strzałem z bliska, co poskutkowało tym, że ekipa z Miasta Królów na Stadionie Miejskim w Białymstoku miała już podcięte skrzydła.

W samej końcówce drugiego gola dla Wisły strzelił co prawda Aleksander Buksa, ale to było wszystko, na co było stać krakowian tego wieczoru. Tym samym Jagiellonia pokonała wiślaków 3:2, zmniejszając dystans do Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin, które zajmują dwie pierwsze pozycje w ligowej stawce.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 3:2 (2:1)

1:0 Imaz 34 min
2:0 Imaz 38 min
2:1 Brożek 41 min
3:1 Imaz 66 min
3:2 Buksa 90 min