Wszystko wskazuje na to, że w ustawieniu 4-2-3-1 piłkarze krakowskiej Wisły zagrają dzisiaj w Gliwicach z miejscowym Piastem. W porównaniu do poprzedniego spotkania z udziałem „Białej Gwiazdy” do wyjściowego składu mają wrócić między innymi Jesus Imaz i Zdenek Ondrasek.

Maciej Stolarczyk: Nie dziwi mnie, że Piast spisuje się tak dobrze [konferencja prasowa]

W bramce Wisły spodziewany jest Mateusz Lis, który w ostatnich dwóch meczach musiał pięć razy wyciągać piłkę z siatki. W obronie od prawej mają zagrać: Zoran Arsenić, Marcin Wasielewski, Maciej Sadlok i Rafał Pietrzak.

W roli defensywnych pomocników zobaczymy najprawdopodobniej Dawida Korta i Vullneta Bashę. Z kolei za ofensywne poczynania odpowiedzialni będą: Rafał Boguski, Hiszpan Jesus Imaz i Martin Kostal.

Tymczasem na powiększenie swojego dorobku strzeleckiego liczyć będzie Czech Ondrasek, który jak na razie może pochwalić się siedmioma trafieniami na koncie. Warto jednak zaznaczyć, że 29-latek już od pięciu meczów nie potrafi wpisać się na listę strzelców.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Piastem Gliwice: Lis – Arsenić, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak, Kort, Basha, Boguski, Jesus Imaz, Kostal, Ondrasek.