Od zdobycia jednego punkty swoją przygodę z trenerską ławką Wisły rozpoczął Joan Carrillo. “Biała Gwiazda” pod wodzą hiszpańskiego trenera zremisowała 1:1 w wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk.

Od początku spotkania inicjatywa należała do wiślaków, którzy starali się szybko wymieniać między sobą podania. Nie przynosiło to jednak efektu w postaci podbramkowych sytuacji. Lechia nie zamierzała się jednak tylko bronić i starała się odgryzać. W 13. minucie sporo problemów Buchalikowi strzałem głową sprawił Marco Paixao, bramkarz Wisły na raty łapał piłkę.

Tymczasem w 15. minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Fatalny błąd popełnił Kuciak, który wybił piłkę prosto pod nogi Boguskiego. Ten zagrał w tempo do Carlitosa, a Hiszpan widząc wychodzącego z bramki bramkarza Lechii popisał się pięknym lobem.

Lechia starał się odpowiedzieć. Celnie na bramkę Wisły uderzał Peszko, ale Buchalik był na posterunku. Podopieczni Adama Owena defensywę gości zdołali zaskoczyć w 33. minucie. Po ładnie rozegranej akcji, Stolarski zagrał z prawej strony pola karnego wzdłuż linii bramkowej do Peszki, który z bliska skierował futbolówkę do siatki. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie optyczną przewagę ponownie mieli wiślacy, ale ponownie niewiele z tego wynikało. Podopieczni Joana Carrillo mieli problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich.

Akcje Wisły napędziło nieco wejście na boisko Jesusa Imaza, który w 71. minucie powinien także wyprowadzić gości na prowadzenie. Hiszpan po zagraniu Cywki miał przed sobą tylko Kuciaka, ale uderzył bardzo niecelnie. Jak się okazało była to najgroźniejsza sytuacja w drugiej połowie, która nie przyniosła rozstrzygnięcia i obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1:1 (1:1)
0:1 Carlitos 15 min
1:1 Sławomir Peszko 33 min

Lechia: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski (77 min – Mato Milos), Joao Nunes, Gerson, Adam Chrzanowski, Filip Mladenović (73 min – Joao Oliveira) – Flavio Paixao, Daniel Łukasik, Simeon Sławczew (87 min – Ariel Borysiuk), Sławomir Peszko – Marco Paixao

Wisła: Michał Buchalik – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok – Rafał Boguski (78 min – Tibor Halilović), Nikola Mitrović, Tomasz Cywka (84 min – Marko Kolar), Pol Llonch, Patryk Małecki (61 min – Jesus Imaz) – Carlitos

sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
widzów: 7 915