Podziękowanie od kibiców
Podziękowanie Bogusławowi Cupiałowi od kibiców

Grupa Kapitałowa Tele-Fonika poinformowała dzisiaj o sprzedaży posiadanych przez nią akcji nowemu inwestorowi. Zostali nimi Jakub Meresiński i Marek Citko.

Umowa podpisana została 23 lipca, a w dniu dzisiejszym przedstawione zostały gwarancje bankowe, które pozwoliły na wejście porozumienia w życie.

Należąca do Bogusława Cupiała Tele-Fonika była właścicielem Wisły Kraków od końca 1997 roku.

Zobacz video (od 41 sekundy)

“W ramach realizacji przyjętej strategii w dniu 23 lipca 2016 roku podpisana została umowa warunkowa o zbyciu posiadanych akcji i zmianie głównego akcjonariusza klubu Wisła Kraków SA. Dzisiaj – po wypełnieniu ściśle określonych warunków – Wisła Kraków SA zyskała nowego inwestora strategicznego. Dzięki porozumieniom z nowymi sponsorami oraz profesjonalnej kadrze menadżerskiej, nowy Właściciel Pan Jakub Meresiński oraz Pan Marek Citko odpowiedzialny za działalność sportową Klubu gwarantują rozwój najstarszego polskiego klubu piłkarskiego.” – poinformowano w komunikacie.

“Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadzone były rozmowy z firmami i inwestorami zainteresowanymi aktywnym zaangażowaniem się w budowanie przyszłości „Białej Gwiazdy”. Proces sprzedaży trwał długo ze względu na  wybór inwestora, który zapewni Klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję Klubu.  Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania. Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi.

Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich.”

To najistotniejsze fragmenty komunikatu opublikowanego przez Grupę Kapitałową Tele-Fonika na oficjalnej stronie Wisły. Pełny komunikat >>