Przed paroma tygodniami Jakub Błaszczykowski został pierwszym w historii zawodnikiem, mającym w dorobku udział w finale Ligi Mistrzów, który wystąpił w najwyższej polskiej lidze. Jego kolekcja sukcesów zawiera także między innymi status rekordzisty pod względem liczby występów w reprezentacji Polski, dwa mistrzostwa Niemiec, mistrzostwo Polski, czy Puchar Niemiec. Teraz do pokaźnego rejestru osiągnięć skrzydłowego Wisły Kraków dołączył także tytuł „Piłkarza Marca” LOTTO Ekstraklasy.

Matej Palcić w jedenastce 29. kolejki Lotto Ekstraklasy

Pod uwagę przy wyborze „Piłkarza Marca” brano osiągnięcia z 24., 25., 26. i 27. kolejce. W tym czasie Wisła Kraków zanotowała trzy zwycięstwa – w tym w prestiżowych starciach z Cracovią i Legią Warszawa – oraz jedną porażkę. Prawdziwie imponująco wygląda jednak jej dorobek bramkowy z tych spotkań. „Biała Gwiazda” aż piętnaście razy wpakowała w tych starciach piłkę do siatki przeciwników, co daje średnią 3,75 trafienia na spotkanie!

Rywale inkasowali od drużyny spod Wawelu dwa (Pogoń Szczecin), trzy (Cracovia), cztery (Legia Warszawa) i aż sześć (Korona Kielce) bramek. Kapitan zespołu prowadzonego przez Macieja Stolarczyka pomógł w tym dziele uzyskując trzy gole i jedną asystę. Wszystkie jego celne strzały wykonane w tym miesiącu zdołały zaskoczyć bramkarzy.

Błaszczykowski łącznie pięciokrotnie strzelał na bramkę przeciwników. Wykonał też w marcu 131 podań, z czego blisko 75% dotarło do adresatów. Wygrał też połowę stoczonych pojedynków (36/72) i zanotował pięć udanych zwodów na jedenaście prób. Średnio przemierzał 9,67 km i wykonał łącznie 43 sprinty.