– Trzeba przyznać, że Górnik Zabrze był drużyną lepszą. Zawodnicy tego zespołu byli bardziej agresywni w swojej grze od nas, rozgrywali skuteczne kontry. W drugiej połowie próbowaliśmy wrócić do gry, ale rywal był tego dnia naprawdę bardzo dobrze dysponowany – mówił kapitan wiślaków przed kamerą dziennika Sport.

Sławomir Peszko: Nie tak wyobrażałem sobie swój debiut

– Nie pozostaje nam nic innego, jak ciężko przepracować najbliższy tydzień i jak najlepiej przygotować się do naszego najbliższego spotkania ze Śląskiem Wrocław – mówił Jakub Błaszczykowski w rozmowie z dziennikarzami po przegranym 0:2 boju z zabrzanami.

– Mieliśmy swoje kłopoty i nie potrafiliśmy odpowiednio zareagować na skuteczną grę Górnika. Taki jest jednak sport. Jutro jednak nowy dzień i na pewno będziemy nadal walczyć o to, aby odnosić zwycięstwa w kolejnych meczach – dodał 33-latek.

– Wierzę we wszystkich zawodników w naszej drużynie. Każdy z nas ma odpowiednie umiejętności. Ważne jest jednak to, aby każdy wierzył w siebie – kontynuował piłkarz Wisły.

W tabeli polskiej ekstraklasy krakowianie plasują się na dziewiątej pozycji z dorobkiem 29 punktów na koncie. Do ósmej obecnie Cracovii wiślacy tracą tylko jedno „oczko”.