Wisła Kraków po czterech meczach polskiej ekstraklasy w sezonie 2020/2021 nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Team z Miasta Królów poniósł dwie porażki, notując też dwa remisy. Tym samym kibice sceptycznie zaczęli oceniać trenera Artura Skowronka na stanowisku opiekuna „Białej Gwiazdy”. W mediach pojawiły się doniesienia, że trenera urodzonego w Bytomiu może zastąpić Jacek Zieliński. Były szkoleniowiec między innymi Arki Gdynia, Ruchu Chorzów, czy Lecha Poznań zabrał głos w tej sprawie.

Wisła w Zabrzu zagra przy 12 tysiącach widzów

Wisła Kraków w najbliższy piątek stanie przed arcytrudnym zadaniem przełamania się w lidze, mierząc się z Górnikiem Zabrze. Pierwszy gwizdek sędziego w tym boju zaplanowany jest na godzinę 20:30. Zieliński wypowiedział się na temat postawy „Białej Gwiazdy” w rozmowie z Goal.pl.

– Trudno się było spodziewać, że Wisła tak będzie się prezentowała. Widać jednak, że ten zespół jest w dołku. Kibice na Reymonta przyzwyczaili już do tego, że są wymagający względem drużyny. Żądni nawet tego, aby Wisła wygrywała trofea i odnosiła sukcesy. Nie może to dziwić, mając w pamięci, że na początku XXI wieku ta drużyna była skazana na zwycięstwa. Trzeba jednak dać czas Wiśle. Przyszło do tej ekipy paru nowych zawodników. Trzeba ich wkomponować w zespół. Minęło parę kolejek i zaczynają się gwałtowne ruchy, a nie o to w tym chodzi – przekonywał 59-latek urodzony w Tarnobrzegu.

Zieliński jest jednak przekonany, że Wisła posiada na tyle mocny skład personalny, że niebawem powinna odnosić wyniki, które będą spełniać oczekiwania kibiców.

– Nie jestem uprawniony do tego, aby oceniać trenera za przygotowanie zespołu pod względem fizycznym, więc w tej kwestii nie będę się wypowiadał. Wisła na pewno jest w dołku, ale w tym klubie pracują mądrzy ludzie, którzy na pewno znajdą diagnozę na to, co ma aktualnie miejsce. Czy z obecnym potencjałem osobowym Wisłę stać na lepsze wyniki? Myślę, że tak. Wisła wkrótce powinna ruszyć do przodu – przekonywał mistrz Polski z Lechem Poznań w sezonie 2009/2010.

Szymon Jadczak na łamach Twittera przekonywał ostatnio, że trener Zieliński prowadził rozmowy z krakowskim klubem, mając rzekomo zastąpić obecnego szkoleniowca. Sam zainteresowany zabrał głos w tej sprawie.

– To nie jest prawdą. Nie było żadnych rozmów z Wisłą. Nie wiem, skąd w ogóle biorą się tego typu dywagacje, które są traktowane jako pewnik – podsumował Zieliński.

Przeczytał cały wywiad w serwisie goal.pl >>