Ivan Gonzalez został w czwartek zaprezentowany jako nowy zawodnik Wisły Kraków. Hiszpański obrońca dołączył do “Białej Gwiazdy” na zasadzie wolnego transferu z Alcorcon.

– Serdecznie witamy w zespole Ivana Gonzaleza Lopeza, doświadczonego środkowego obrońcę. Jest wychowankiem Malagi, ma doświadczenie z gry w Realu Madryt i w Niemczech. Jak wiemy, Richard Guzmics przeniósł się do Chin. Ivan Gonzalez jest właśnie po to, aby zastąpić Węgra – powiedział Manuel Junco.

Czytaj także: Boban Jović blisko odejścia >>

– Ivan Gonzalez miał w tym okienku oferty zarówno z Hiszpanii, jak i z Rumunii, w tym z bardzo silnego rumuńskiego klubu. Podjął jednak decyzję, że będzie występował w barwach Wisły – dodał dyrektor sportowy Wisły.

– Od początku sezonu pozycja środkowego obrońcy była dla nas istotna i skupialiśmy się na tym, aby właśnie tę pozycję zabezpieczyć. Transfer Richarda Guzmicsa oczywiście przyśpieszył nasze działania, ale od początku sezonu myśleliśmy o pozycji środkowego obrońcy, jako jednym z priorytetów. Wstępne rozmowy rozpoczęły się w połowie grudnia. Zależało nam na tym, aby Ivan był z nami od 9 stycznia, od pierwszego treningu. To nie było możliwe, ale z symbolicznym opóźnieniem dołączył do zespołu – stwierdził Junco.

Następnie głos zabrał sam zawodnik. – Bardzo dziękuję klubowi i prezesowi Manuelowi Junco za to zaufanie którym zostałem obdarzony. Teraz będzie chciał się za to odpłacić na boisku – powiedział nowy nabytek “Białej Gwiazdy”.

Czytaj także: Wojciech Słomka piłkarzem Wisły >>

Pytany o to, czy decydując się na przejście do Wisły wiedział coś o lidze polskiej odpowiedział: – Szczerze mówiąc nie wiedziałem zbyt wiele, ponieważ liga polska nie jest kierunkiem, który w Hiszpanii jest jakoś mocno śledzony. Zdaję sobie jednak sprawę, że Wisła Kraków to klub z tradycjami i historią. Oczywiście marki takie jak Wisła są w Hiszpanii znane – kontynuował obrońca.

– Oczywiście rozmawiałem z Pawłem Golańskim. Pytałem go o klub i miasto. Nie miał wątpliwości, że nie powinienem nawet chwilę dłużej zastanawiać się nad tą ofertą – mówił Ivan Gonzalez.

Ivan Gonzalez ma za sobą występy w drugiej drużynie Realu Madryt. Ostatecznie jednak nie zdołał przebić się do kadry pierwszego zespołu. – Przede wszystkim byłem bardzo młody na etapie przygody z Realem Madryt. Żeby tam zagościć w pierwszej drużynie wymagane jest włożenie wielkiego wysiłku. Być może na tamtym etapie inni włożyli go więcej. Tak to się po prostu potoczyło.

Obrońca występował również na niemieckich boiskach, gdzie jednak nie powiodło mu się zbyt dobrze. – W Niemczech rozpoczęło się od kontuzji. Jak coś tak się zaczyna, to może się również tak skończyć. Na pewno było to jednak cenne doświadczenie – dodał.