Wisła Kraków zamierza sprowadzić w zimowym oknie transferowym Marco Paixao – byłego napastnika Śląska Wrocław, a obecnie zawodnika Sparty Praga – do takich informacji dotarł portal Interia.pl.

 

Portugalczyk był jednym z motorów napędowych wrocławskiej ekipy w sezonie 2013/2014. Zdobył wówczas 21 goli w Ekstraklasie. Latem 2015 roku odszedł do praskiej Sparty, ale jak dotąd nie zawojował czeskiej ligi. Rozegrał tylko trzy spotkania w tym sezonie, a przez ostatnie dwa miesiące zmagał się z kontuzją.

Nowy trener „Białej Gwiazdy” Tadeusz Pawłowski, który współpracował z Paixao w Śląsku, miał już nawet sondować możliwość sprowadzenia zawodnika do Krakowa. Transfer wydaje się być jednak skomplikowany. Kontrakt piłkarza ze Spartą obowiązuje bowiem do 2017 roku.

W grę wchodziłoby wypożyczenie do końca obecnego sezonu, ponieważ Wisła nie byłaby w stanie pokryć pełnych zarobków Paixao. Nieoficjalnie wiadomo, że w stolicy Czech zarabia on 200 tysięcy euro. Kwestia ewentualnego transferu ma wyjaśnić się dopiero, gdy Sparta rozpocznie przygotowania do drugiej części sezonu.

Interia.pl: Wisła chce pozyskać Marco Paixao >>