W środę odbyła się konferencja prasowa dotycząca związków klubu z grupami kibicowskimi. Klub po jej zakończeniu opublikował prasowy komunikat.

Informacja prasowa Wisły Kraków SA i TS Wisła Kraków

“Zarząd Wisły Kraków i TS Wisła Kraków odniósł się na konferencji prasowej do medialnych doniesień dotyczących związków środowiska kibicowskiego z klubem. Prezes Marzena Sarapata zdecydowanie oświadczyła, że żadne grupy kibicowskie nie wpływają w sposób formalny lub nieformalny na decyzje władz klubu i sposób jego działania.

Przypomniała, że jako radca prawny w roku 2014 była pełnomocnikiem pana Pawła Michalskiego w sporze cywilnym o naruszenie dóbr osobistych, Prezes Damian Dukat na podstawie udzielonego pełnomocnictwa prowadził siłownię, która mieści się przy ul. Reymonta 22 i jest niezależnym od Wisły Kraków przedsięwzięciem biznesowym Pawła Michalskiego, prowadzonym w wynajmowanych pomieszczeniach od 4 lat. Fakty te nie mają związku z zarządzaniem klubem.

Zdaniem Prezes Sarapaty powracające w mediach zarzuty mają osłabić klub i ułatwić przejęcie majątku Wisły Kraków – atrakcyjnie położonych terenów o wartości ponad 75 milionów złotych. Podkreśliła, że wszelkie tego typu insynuacje utrudniają rozmowy z potencjalnymi sponsorami i inwestorami.

Marzena Sarapata poinformowała, że w ostatnich dniach Zarząd Wisła Kraków S.A. prowadził negocjacje z potencjalnym inwestorem zainteresowanym kupnem części akcji klubu. Wcześniej przedstawiciele inwestora przeprowadzili audyt, którego wyniki były dla klubu pomyślne. Umowa przedwstępna została już podpisana, a do finalizacji zapisów powinno dojść na wiosnę. Prezes Sarapata zastrzegła, że na tym etapie nie może zdradzić szczegółów umowy. Poinformowała, że kontrakt pozwoli na wejście Wisły Kraków do świata dużego biznesu. Potencjalny inwestor jest twórcą samodzielnie lub wraz ze współudziałowcami ponad 100 rozpoznawalnych przedsiębiorstw na całym świecie.

Zarząd Wisły Kraków SA i TS Wisła Kraków”