Niezwykle skuteczna postawa krakowskiej Wisły w drugiej odsłonie meczu z Koroną Kielce w ramach 25. kolejki Lotto Ekstraklasa zaowocowała tym, że podopieczni Macieja Stolarczyka wygrali swój bój 6:2. Dzięki tej wiktorii team z Grodu Kraka ma 35 punktów na koncie.

Bardzo ważne dla układu ligowej stawki było starcie w Kielcach, gdzie gospodarze chcieli się zrehabilitować swoim kibicom za porażkę z Zagłębiem Sosnowiec. Z kolei krakowianie po dwóch porażkach z rzędu mieli zamiar wrócić na zwycięski szlak, chcąc przełamać swoją niemoc na stadionie Złocisto-krwistych.

W pierwszych trzech kwadransach gry kibice zgromadzeni na Suzuki Arenie nie mieli powodów do narzekania. Wpływ na to miał fakt, że obie ekipy zdobyli po dwie bramki. Wynik rywalizacji otworzył w 14. minucie Vato Arveladze, popisując się sprytnym strzałem rzutu wolnego, przy którym nie popisał się golkiper teamu z Grodu Kraka.

Radość z prowadzenia w szeregach Korony trwała jednak tylko do 24 minuty, bo wówczas do wyrównania doprowadził Krzysztof Drzazga. Napastnik krakowian wykorzystał podanie od Łukasz Burliga, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Tym samym były zawodnik Jagiellonii Białystok zaliczył asystę.

Tymczasem w 28. minucie jeszcze raz Gruzin Arveladze zagrał na nerwach gości, notując swoje drugie trafienie w meczu. Niemniej dziewięć minut później na listę strzelców wpisał się Jakub Błaszczykowski i ostatecznie do przerwy obie drużyny udały się z remisem.

Po zmianie stron na boisku brylowała już jednak tylko drużyna Macieja Stolarczyka, a następstwem takiego stanu rzeczy były dwa trafienia Drzazgi, z kolei po jednym golu strzelili Vukan Savicević i Burliga. Tym samym wiślacy wygrali swój mecz 6:2, notując swoje 10. zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii.

Korona Kielce – Wisła Kraków 2:6 (2:2)

1:0 Arveladze 14 min
1:1 Drzazga 24 min
2:1 Arveladze 28 min
2:2 Błaszczykowski 37 min
2:3 Drzazga 51 min
2:4 Savicević 54 min
2:5 Burliga 65 min