O ligowe punkty Wisła Płock z Wisłą Kraków jak dotąd rywalizowały ze sobą 24 razy. Jak na razie zdecydowanie lepszym bilansem mogą pochwalić się przedstawiciele teamu z Grodu Karaka.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Wisłą Płock

W poniedziałkowy wieczór krakowanie mają zamiar odnieść swoje piętnaste zwycięstwo nad drużyną z Mazowsza w historii ligowych starć. Oprócz czternastu wygranych krakowskiej ekipy sześć potyczek zakończyło się remisem, a tylko cztery razy górą byli „Nafciarze”.

Po raz pierwszy w historii w lidze obie ekipy stanęły ze sobą do rywalizacji w sezonie 1986/87, gdy w spotkaniu II ligi grupy wschodniej górą była „Biała Gwiazda”, która wygrała 2:1.

Gorsze nastroje towarzyszyły piłkarzom krakowian po ostatnim boju z udziałem obu ekip, w którym na stadionie im. Henryka Reymana zwyciężyli płocczanie. Tym samym do historii przeszła passa czterech z rzędu wygranych starć ekipy z Miasta Królów nad Wisłą Płock.

Warto zaznaczyć, że Wisła Kraków dwukrotnie w swojej historii był w stanie pokonać team z Mazowsza aż 5:0. Po raz pierwszy sztuka ta udała się drużynie ze stolicy Małopolski w kampanii 1997/98. Drugie tego typu zwycięstwo krakowianie zaliczyli w sezonie 2000/01.

Dodajmy, że „Biała Gwiazda” w Płocku nie przegrała w lidze od dziewięciu spotkań. O tym, jak dawno to było, najlepiej mówi fakt, że gdy po raz ostatni płocczanie wygrali u siebie z Wisłą z Krakowa, to występowali jeszcze pod nazwą Petrochemia Płock. Miało to miejsce w kampanii 1997/98, gdy gospodarze wygrali 3:0.

Opracował ŁP