Dzisiaj wieczorem swoje jubileuszowe 50. spotkanie o ligowe punkty zaliczą Wisła Kraków i Zagłębie Lubin. Jak dotąd częściej zwycięsko z tego typu starć wychodzili krakowianie, co pozwala z optymizmem patrzeć na niedaleką przyszłość przed „Białą Gwiazdą”.

Wisła Kraków vs Zagłębie Lubin. Zapowiedź, typy, kursy

Stosunkowo niedawno obie ekipy mierzyły się ze sobą po raz pierwszy w lidze, bo miało to miejsce w sezonie 1989/90. „Miedziowi” grali wówczas w roli gospodarza i zremisowali w boju z Wisłą 1:1. W rewanżu natomiast, lepsi byli krakowianie, pokonując 2:1 team z Dolnego Śląska.

Ogólnie na 49 rozegranych jak na razie starć z udziałem obu drużyn Wisła wygrała 27 razy, przy 11 zwycięskich bojach lubinian. W pozostałych 11 potyczkach miał miejsce remis.

Poprzedniej kampanii kibice krakowskiej ekipy nie wspominają z pewnością najlepiej, biorąc pod uwagę rywalizacje z Zagłębiem, bo na trzy takie spotkania dwa razy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła drużyna ze stolicy polskiej miedzi.

Wiślacy wygrali jednak w ostatnim boju z udziałem obu drużyn, które zakończyło się wynikiem 3:0 dla ekipy z Miasta Królów. Odnotujmy, że dwa trafienia w tym starciu zaliczył Rafał Boguski, a jednego gola dołożył Carlos Lopez.

Najwyższą porażkę w lidze z Zagłębiem krakowianie zaliczyli w kampanii 2012/13, przegrywając z „Miedziowymi” 1:4. Lubinian prowadził wówczas Pavel Hapal, z kolei krakowski team był dowodzony przez Tomasza Kulawika. Bramki dla Zagłębia zdobyli: Michal Papadopulos, Szymon Pawłowski, Robert Jeż i Aleksandar Tunchev, a honorowe trafienie dla krakowian po strzale z rzutu karnego zaliczył Łukasz Garguła.

Tymczasem najwyższe zwycięstwo Wisły w konfrontacjach z lubińską ekipą miało miejsce w sezonie 2004/2005. Wiślacy wygrali wówczas w roli gości 7:1 z Zagłębiem. W uzupełnieniu warto zaznaczyć, że ogólnie to była pechowa kampania dla teamu z Dolnego Śląska, jeśli chodzi o potyczki z Wisłą, bo na stadionie im. Henryka Reymana lubinianom też się nie powiodło, przegrywając 0:6. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby w dzisiejszym starciu było podobnie.