Odrobinę gorszy bilans bezpośrednich meczów ligowych ze Śląskiem Wrocław ma krakowska Wisła, która jednak dzisiaj wieczorem ma szansę wyrównać liczbę zwycięstw z przedstawicielami teamu z Dolnego Śląska. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 18:00, a transmisja meczu będzie miała miejsce na antenie Eurosportu.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz ze Śląskiem Wrocław

Jak dotąd 71 razy obie ekipy mierzyły się ze sobą obie ekipy, z czego 29 meczów zakończyło się po myśli wrocławian, a 28 starć wygrali wiślacy. W pozostałych 14 spotkaniach miał miejsce remis.

W pierwszym boju tego sezonu z udziałem obu teamów szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła „Biała Gwiazda”, wygrywając 1:0 po trafieniu Zdenka Ondraska.

W ośmiu ostatnich meczach z udziałem Wisły i Śląska na stadionie im. Henryka Reymana cztery razy górą byli krakowianie, dwa razy lepsi byli zawodnicy drużyny z Wrocławia i dwie potyczki zakończyły się remisem.

Odnotujmy, że aktualnie obie ekipy w ligowej klasyfikacji Lotto Ekstraklasy dzieli różnica ośmiu „oczek”. Wisła plasuje się na dziesiątej pozycji z dorobkiem 29 punktów na koncie, z kolei na 12. miejscu zadomowił się WKS.