Dzisiejsze starcie Legii Warszawa z Wisłą Kraków w polskiej ekstraklasie będzie 153. meczem w historii, biorąc pod uwagę tylko spotkania o ligowe punkty. W tego typu potyczkach lepszym bilansem pochwalić się mogą wiślacy.

Legia przed meczem z Wisłą wyjątkowa wiślacka

Po raz pierwszy w historii w lidze obie drużyny mierzyły się w 1927 roku i krakowscy kibice z uśmiechem mogą wracać do tej potyczki, bo bój ten zakończył się wiktorią Wisły 4:1. W rewanżu krakowska drużyna też okazała się lepsza od „Wojskowych”, wygrywając 1:0.

Ogólnie krakowianie w bojach z Legią szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili 57 razy, przy 55 wygranych potyczkach legionistów. Pozostałe 40 starć zakończyło się remisem.

Najwyższą porażkę w historii Wisła z Legią zaliczyła w kampanii 1992/93, ulegając stołecznej drużynie 0:6. Niemniej wiślacy mogą pochwalić się wygraną 8:0 nad Legią, co miało miejsce w 1948 roku.

W ostatnich trzech potyczkach z udziałem obu teamów wiślacy wygrali raz, ale miało to miejsce właśnie na stadionie w stolicy Polski, gdzie Wisła zwyciężyła 2:0.

Dodajmy, że do starcia tytanów w Derbach Polski obie drużyny przystąpią do niedzielnej potyczki, legitymując się 13 mistrzostwami Polski na koncie.